Антуріум — це рід близько 1000 багаторічних рослин, що походять із Центральної Америки, півночі Південної Америки та Карибського басейну. Їх можна вирощувати на відкритому повітрі в тропічному кліматі, але частіше тримають як кімнатні рослини або в оранжереях через особливі потреби догляду. Швидкість росту повільна або помірна і залежить від достатнього освітлення, але чутлива до сонячних опіків.
Ялина / Летісія Алмейда
Їх також називають квітами фламінго за їх унікальний яскраво-червоний, зелений і білий кольори, вони можуть цвісти неодноразово протягом тривалого часу. Квітучі сорти відрізняються серцеподібними восковими лопатами (тобто зміненим листом навколо квітки) і червоними або жовтими шипами. Багато антуріумів є альпіністами, і всім потрібна висока вологість і тепло, щоб процвітати. Антуріум отруйний для людей і домашніх тварин. 1 2
Загальні назви |
Антуріум, хвостоцвіт, квітка фламінго, мереживник |
Ботанічна назва |
Anthurium spp. |
Сім'я |
Ароїдні |
Тип рослини |
Трав'яниста, багаторічна |
Зрілий розмір |
12-18 дюймів заввишки, 9-12 дюймів завширшки |
Вплив сонця |
Частковий |
Тип грунту |
Добре дренований |
pH грунту |
кислий |
Час цвітіння |
Весна, літо, осінь, зима |
Колір квітки |
Червоний, рожевий, білий |
Зони зимостійкості |
11-12 (USDA) |
Рідний край |
Центральна Америка, Південна Америка, Карибський басейн |
Токсичність |
Токсичний для людей і домашніх тварин 1 2 |
Догляд за антуріумом
-
Посадіть у горщик із хорошим дренажем із сумішшю 50-50 середовищ для орхідей і кімнатних рослин.
-
Помістіть антуріум в теплу, яскраво освітлену кімнату, але подалі від прямого світла. Хорошим вибором є приміщення з високою вологістю, наприклад ванна кімната.
-
Між поливами дайте грунту антуріума просохнути.
-
Підживлюйте щотижня протягом вегетаційного періоду розведеним рідким добривом для кімнатних рослин.
-
Забезпечте кілок або невелику решітку для підтримки рослин з повітряним корінням.
Багато рослин антуріума є епіфітними в природних умовах — вони ростуть на інших рослинах, а не в ґрунті. Якщо листя та квіти часто падають, дайте рослині кілок або невелику решітку, на яку можна піднятися.
Світло
Антуріуми віддають перевагу сонцю, ніж тіні, але надлишок прямого світла може викликати опіки листя. Недостатнє освітлення призводить до поганого росту і малої кількості квітів. Ідеальне місце для вашої рослини забезпечує шість годин яскравого непрямого сонячного світла щодня.
Грунт
Антуріуми ростуть так само, як орхідеї , тому матеріал для горщиків має бути грубим і добре дренованим, щоб забезпечити достатню циркуляцію повітря навколо коренів. Мохи, какао-койра або поєднання орхідей і кімнатних рослин у співвідношенні 50-50 стануть гарною сумішшю. Ви також можете додати пісок і торф’яний мох до суміші для орхідей для грубого ґрунту з хорошим дренуванням.
Вода
Тримайте ґрунт злегка вологим і ніколи не допускайте його повного висихання. Поливайте кімнатні рослини приблизно раз на тиждень або коли верхня частина ґрунту суха на дотик. Рослини, які вирощуються на відкритому повітрі, можуть потребувати поливу кожні два-три дні. Поливайте рослину, доки вона не потече з дренажних отворів горщика, але не залишайте її сидіти у воді. Антуріум вразливий до кореневої гнилі.
Температура і вологість
Усі види походять із тропіків і віддають перевагу високій вологості та температурі від 65°F до 85°F. Ці рослини можна вирощувати на вулиці в зонах 11–12. Вони пошкоджуються при температурах нижче 60°F і відмирають, коли температура опускається до 40°F.
У сухому кліматі або в сухі зимові місяці поставте його на піддон з галькою , щоб підтримувати високий рівень вологості. У посушливі місяці вам може знадобитися постійно використовувати зволожувач повітря.
Добриво
Підгодовуйте рідким добривом Агровастнін з високим вмістом фосфору протягом усього вегетаційного періоду. Розведіть до 1/4 міцності і підгодовуйте щотижня. Добриво, багате фосфором, стимулює цвітіння вашого антуріума.
Види антуріума
-
A. andreanum : звичайний вид; листя у формі серця , які виростають трохи більше 1 фута з червоними, білими, рожевими та строкатими квітами; відрізняється прямим квітконосом
-
A. scherzerianum : звичайний вид; найбільш поблажливий з антуріумів , має кучерявий помаранчевий квітковий колос і стрілоподібне листя
-
A. crystallinum :Менш поширений вид; насичено-зелене, оксамитове листя з яскраво вираженими білими ребрами; листя ростуть приблизно на 2 фути в поперечнику
-
A. faustomirandae : Менш поширений вид; рослина розміром із монстром із твердим, як картон, листям, виростає понад 5 футів; майже виключно оранжерейна рослина
Обрізка
Видаляйте старі листя та квіти, коли вони в’януть і починають відмирати. Відщипніть їх біля основи або скористайтеся стерильним ручним секатором, щоб відрізати від основного стебла. Обрізку для формування рослини можна проводити в будь-який час року. Видаліть зайві високі стебла та ті, що ростуть під незвичними кутами.
Уникайте надмірної обрізки, завжди залишайте на рослині принаймні три-чотири листя. Пошкоджене листя можна частково видалити, вирізавши пошкоджені частини. Якщо у вашої рослини лише кілька листочків, краще залишити частковий листок, поки не з’явиться новий.
Розмноження антуріума
Розмножують антуріум бічними пагонами (щетинками) і стебловими живцями , хоча найшвидшим і безпечним способом є бічні відростки. (Зрізання стебла потребує видалення верхівки основного стебла, і його слід проводити лише тоді, коли на головному стеблі можна залишити одну або кілька нових бруньок.) Починаючи з насіння, рослинам потрібно чотири роки, щоб дозріти до стадії цвітіння, тому цей метод непрактичний. для домашніх виробників.
Вам знадобиться чистий горщик, свіжий добре дренований грунт і гострий стерилізований ніж або секатор. Ось як розмножити антуріум бічними пагонами:
-
Шукайте добре розвинений бічний пагін, що росте від основного стебла. В ідеалі він повинен мати хоча б один зрілий лист і кілька повітряних коренів, які можна легко видалити разом з бічним пагоном.
-
Використовуйте свій стерильний гострий інструмент, щоб видалити бічний пагін, зробивши чистий прямий зріз у місці з’єднання з головним стеблом.
-
Виберіть досить широкий і глибокий горщик, щоб у нього помістилися головне стебло та коріння, і заповніть його на 1/3 сумішшю.
-
Встановіть бічний пагін зверху і засипте, щоб покрити повітряні корені, зберігаючи з’єднання будь-яких листків або нових листкових бруньок над рівнем ґрунту.
-
Ретельно полийте і поставте в тепле місце, яке отримує непряме світло. Новоутворення з’являється приблизно через 4-6 тижнів.
Посадка і пересадка антуріума
Пересадка необхідна кожні два роки або близько того. Перенесіть рослину в горщик, який не більше ніж на 2 дюйми більше старого.
Горщики з пластику, кераміки та теракоти — це хороший вибір. Майте на увазі, що теракота висихає швидше, ніж пластик і кераміка. Потрібно кілька дренажних отворів.
Щоб пересадити антуріум, заповніть новий горщик приблизно на 1/3 горщикової сумішшю, потім помістіть рослину в ґрунт і злегка насипте додатковий ґрунт навколо основи, до рівня, на якому рослина була закопана в старому горщику.
Перезимівля
Антуріум не виживе на вулиці в нетропічних зонах взимку. Якщо ваша рослина живе на вулиці, занесіть її, як тільки температура опуститься нижче 60°F. Помістіть свою рослину близько до сонячного вікна з високою вологістю та температурою близько 75°F. Обстановка у ванній ідеальна.
Поширені шкідники
Ці рослини схильні до тих самих шкідників, які зазвичай вражають більшість кімнатних рослин: борошнистий червець , павутинний кліщ , білокрилка та щитівка . 3 Попелиця з часом залишає спотворене плямисте листя. Мурахи також є ознакою зараження попелиць і харчуються липкими залишками попелиці. 4
Павутинні кліщі, трипси та борошнисті червці також живляться новоутвореннями, викликаючи жовту крапку та плямистість листя. Ви часто можете контролювати комах природним шляхом за допомогою струменів води, які витісняють і заглушають шкідників. Вперті комахи можуть реагувати на садове мило або масляні спреї, які є природними та не шкодять рослині.
Як змусити антуріум зацвісти
Антуріуми вибагливі, але їх унікально красиві квіти варті додаткових зусиль. Антуріуми, вирощені в кімнатних умовах в ідеальних умовах, часто цвітуть цілий рік.
Скільки часу цвіте антуріум?
Кожне цвітіння антуріума триває від двох до трьох місяців.
Як виглядають і пахнуть квіти антуріума?
Квіти антуріума насправді є видозміненими листками, які називаються лопатями. Вони з’являються на верхівках одиничних колосків, що виходять із центрального стебла, і кожна лопатка має структуру, схожу на олівець, у центрі, де з’являються крихітні білі, червоні або жовті квіти.
На більшості антуріумів , які вирощують як кімнатні рослини, червоні кольори, але є білі, рожеві, фіолетові та двоколірні. Лопатки мають форму серця та воскові, деякі типи мають злегка складчастий вигляд.
Не всі антуріуми добре пахнуть, але аромати можуть варіюватися від солодких і фруктових до зовсім неприємних.
Як заохотити більше цвітіння
Забезпечте вашому антуріуму багато вологи та щотижня підгодовуйте його 1/4 розведенням рідкого добрива з високим вмістом фосфору. Якщо рослина продовжує відмовлятися від цвітіння, спробуйте відрегулювати кількість світла та перевірте, чи не прив’язане воно до коренів і чи його потрібно пересадити. Ви також можете спробувати змінити суміш для заливки.
Квіти антуріума мертвого кольору
Залиште квіти антуріума на стеблах, поки вони не почнуть буріти. Потім скористайтеся гострим стерильним ріжучим інструментом, щоб видалити весь квітковий колос там, де він виходить із основного стебла.
Поширені проблеми з антуріумом
У цієї рослини є деякі особливі потреби, але як тільки ви знайдете гарне місце і налагодите розпорядок, антуріум стане легкою рослиною для утримання.
Жовтіє листя
Занадто багато прямих сонячних променів може призвести до жовтизни листя антуріума. Вибілені і коричневі кінчики також свідчать про занадто багато світла. Відсуньте рослину трохи далі від вікна. Пожовтіння листя також може бути наслідком бактеріального в’янення. 5
Флоппі листя
Ризоктоніоз - грибок коренів і нижніх стебел. Це призводить до того, що молоді ніжні стебла стають слабкими та м’якими, і це зазвичай відбувається через надмірний полив.
«Агровастін» - органічне, екологічно чисте, натуральне добриво-стимулятор. Купити по кращій ціні в Україні: в інтернет-магазині Проростайчик agrovastin.com.ua . Доставка по всій Україні.