10:00 - 19:00
Без вихідних
Вирощування сукулентів в контейнерах

Щоб гарно виглядати контейнерний сад, подумайте про сукуленти! Ці рослини з м’ясистим листям процвітають у найпростіших горщиках, а їх характерні форми та кольори надають безмежні можливості для творчості.
Рослини, які ми називаємо сукулентами, включають семпервивуми, седуми, алое, каланхое, ехеверії та інші види м’ясистолистих. Ці рослини розвивалися в деяких із найважчих умов вирощування на землі, і насправді вони найкращі при вирощуванні на жаркому сонці та в бідному ґрунті.
Сукуленти підходять для будь-якого використання в саду: у кам’яних стінах, між тротуарними плитами, в альпінаріях і навіть для створення зелених дахів. Але один з найпростіших способів вирощувати їх - в контейнерах, зокрема в невеликих тарілках або коритах з каменю, теракоти, бетону або гіпертуфу.
Виберіть кашпо
Садівники Великобританії вирощують рослини в коритах з початку 1900-х років. Оскільки садиби були залишені для міста, фермери залишили по собі красиві витесані вручну кам’яні корита для худоби. Садівники швидко зрозуміли, що ці корита створюють ідеальне середовище для вирощування альпійських рослин і сукулентів. Так народилися перші контейнерні сади!
Зробіть кашпо з гіпертуфом
Сьогодні автентичні кам’яні корита важко знайти, і вони коштують сотні, якщо не тисячі доларів. Завжди винахідливі садівники придумали практичну альтернативу: корита, тарілочки та інші невеликі контейнери з суміші торфу, перліту, портландцементу та армуючих волокон. Ці матеріали змішують до пастоподібної консистенції, яку потім формують у тарілку або корито і дають затвердіти. Готовий продукт, який називається «гіпертуфа», набагато легший за бетон або камінь, але має той самий сільський характер.
Корита і горщики для гіпертуфи досить легко доступні в місцевих садових центрах і в Інтернеті. Ви також можете зробити свої власні контейнери з гіпертуфу , що є цікавим і відносно простим проектом.


 Горщики з гіпертуфом, висаджені витривалими багаторічниками, можна залишати на відкритому повітрі цілий рік.
Використовуйте суміш для швидкого дренування
Середовище для посадки в цих контейнерах має бути добре дренованим і не надто багатим. Для більшості сукулентів додайте приблизно 25 відсотків будівельного піску до звичайного ґрунту . Немає потреби в добривах.
Рослини: витривалі чи ні
Тепер про рослини! Якщо ви не садитеся в зоні 8 або 9, ви захочете вибрати або sempervivums (також відомі як курка і курчата) або sedums. Обидва зазвичай витривалі до зони 4 або 5. На вибір є сотні різних семпервівумів. Чудова особливість цих рослин полягає в тому, що вони щороку створюють собі мініатюрні версії (це «пташенята»). Це добре, тому що семпервивуми гібридизуються з відмовом, і майже неможливо змусити їх реалізуватися з насіння. Це ускладнює збереження названих сортів, але це також означає, що існує неймовірна різноманітність кольорів і форм.
Існує два основних типи семпервивумів. Перший — Sempervivum tectorum , який порівняно великих розмірів, м’ясистий і має досить відкрите обличчя. Другий тип — Sempervivum arachnoideum , менший за розміром, більш округлий і кульковий, і має сріблясту перетинку над листям.
Деякі sempervivums витриваліші та стійкіші до стресу, ніж інші. Якщо ви почнете з кількох різних сортів, з часом ви, ймовірно, знайдете кілька улюблених, які особливо добре пристосовані до ваших умов вирощування.


 Деталь посадки в кориті гіпертуфу. Ефекту додає самосіяний мох.
Sempervivums мають круглу і скульптурну форму. Седуми є гарним доповненням, оскільки зазвичай мають більш тонку текстуру і часто додають каскадний елемент до композиції у вашій ємності. Є багато седумів, які стійкі до зон 4 і 5, і інших, які ні. Зверніть увагу на рейтинги зносостійкості або задовольняйтеся ставленням до деяких найбільш вражаючих сортів седуму як до однорічних.
Аксесуари!
Що ще можна посадити своїми «семпами» та седумами? Тут можна проявити справжню творчість. Додайте камені та черепашки, шматочки кольорового скла, маленькі дзеркала або скульптурні елементи. Ви будете вражені тим, які фантастичні маленькі світи ви можете створити всередині свого корита або саду.
Як доглядати за сукулентами
Доглядати за своїм сукулентним садом легко. Сукуленти не є кактусами, і вони потребують постійного зволоження. Вони будуть найщасливіші на повному сонці, яке також виявляє кольори в їх листі. Витривалі сукуленти можна зимувати прямо в контейнерах, якщо грунт не розмокає і вони захищені від сухого вітру. Садівники в зоні 4 або нижче, можливо, захочуть забезпечити додатковий захист від низьких температур.
Як тільки ви почнете вирощувати семпервівуми та седуми, ви можете розширити свою діяльність і поекспериментувати з деякими ніжними сукулентами, до яких належать ехеверії, еоніуми, пахіфітуми та граптопеталуми. Ці види мають фантастичне листя і створюють чудові предмети для розмови. Якщо ви живете в зоні вирощування, яка холодніше, ніж у зоні 8, вам доведеться перезимувати ці рослини в приміщенні або обробляти їх як однорічні.
Зимують ніжні сукуленти
Багато з найхимерніших сукулентів не витривалі в холодних частинах країни. Щоб перенести їх взимку, занесіть їх у приміщення і поставте у вікно з яскравим світлом. Ідеально підійде вікно на південну сторону. Інший варіант: зимуйте ваші сукуленти під лампами для вирощування, увімкнувши світло приблизно 12 годин на день. Правильна кількість часу залежить від вашого освітлення, тому відрегулюйте його за потреби. Якщо вашим сукулентам недостатньо світла, вони покажуть це, подовжуючи свої стебла.

Коментарі

Написати коментар