10:00 - 19:00
Без вихідних
Посадка, вирощування та збирання полуниці
Посадка, вирощування та збирання полуниці
Ми всі знаємо, що таке повертатися додому з продуктового магазину і копатися в полуниці, але виявляємо, що вона занадто м’яка, занадто терпка або занадто кисла.
А коли ми отримуємо гарну, солодку, соковите, ми вдихаємо їх протягом дня.
Що ж, якщо ви прагнете отримати найкращу на смак полуницю, найкраще виростити власну полуницю. Ви ніколи не скуштуєте солодшої полуниці, ніж свіжо зібрану з власного саду.
Полуниця є одним із найпростіших у вирощуванні ягід і чудово підходить для початківців! Смак набагато смачніший, ніж те, що ви коли-небудь знайдете в продуктовому магазині. Чому? Цукор в ягодах перетворюється на крохмаль незабаром після їх збирання. 
Найкраще в полуниці — це те, що її дуже легко вирощувати майже в будь-якому кліматі та на будь-якому ґрунті— якщо висаджувати її в місці, яке багате на  сонячне проміння.
Рослини полуниці бувають трьох видів:
•    Червневі сорти плодоносять відразу, зазвичай протягом трьох тижнів. Чутливі до тривалості дня, ці сорти дають бруньки восени, квіти та плоди наступного червня, а бігунків протягом довгих літніх днів. Хоча цю полуницю називають «червневими» або «червневими», але в теплішому кліматі ця полуниця плодоносить раніше червня.
 •    Вічноплідні сорти дають великий урожай навесні, влітку невеликий урожай, а потім приносять інший урожай наприкінці літа/восени . Ці сорти утворюють бутони протягом довгих днів літа та коротких днів осені. Сформовані влітку бруньки розпускаються і плодоносять восени, а сформовані восени бруньки плодоносять наступної весни. 
 •    Нейтральні денні сорти дають плоди безперервно протягом сезону, до перших заморозків : ці сорти нечутливі до тривалості дня, ці сорти безперервно дають бруньки та плоди, якщо температура залишається від 1°-30°C.  Для домашнього саду ми рекомендуємо червневі плоди . Хоча на збирання плодів доведеться чекати рік, воно того вартує.
Коли садити полуницю
•    Плануйте посадку, як тільки можна буде обробляти землю навесні. 
•     Засаджуйте нові рослини щороку, щоб підтримувати високу якість ягід кожного сезону. Рослини полуниці дадуть бігунці (дочірні рослини), які будуть вкорінюватися і виростати в нові рослини полуниці.
•    Купуйте стійкі до хвороб рослини з авторитетного розплідника, рекомендованого у вашому регіоні сорту. Проконсультуйтеся з розплідником, у якому ви купуєте їх, щодо місцевих рекомендованих сортів.
Вибір і підготовка місця для посадки
•    Рослинам полуниці потрібно 6-10 годин на добу прямих сонячних променів, тому вибирайте місце для посадки відповідно.
•    Полуниця толерантна до різних типів ґрунту , хоча віддає перевагу суглинним ґрунтам, які добре дренують. В ідеалі за пару місяців до посадки починати роботу з витриманим гноєм або компостом. Якщо у вас є глиниста земля, зазвичай додайте 10см або більше компосту і згрібайте глинистий ґрунт у піднятих горбках, щоб покращити дренаж. Якщо ваш грунт піщаний, просто злегка обробіть його, щоб видалити бур’яни, і змішайте шаром  компосту або перепрілого гною.
•    pH ґрунту має бути від 5,5 до 7. При необхідності внесіть зміни в грунт перед посадкою. Якщо ґрунти у вашій місцевості природно лужні, найкраще вирощувати полуницю в напівбочках або інших великих контейнерах, наповнених збагаченим компостом грунтом.
•    Місце для посадки повинно бути добре дренованим. Підняті грядки є особливо хорошим варіантом для рослин полуниці.
•    Практикуйте сівозміну для найбільшого успіху. Якщо ви не плануєте вносити зміни в грунт щороку, не садіть на ділянці, де нещодавно була полуниця, помідори , перець або баклажани .
Як посадити полуницю

Перед тим як висаджувати полуницю, важливо правильно підготувати посадковий матеріал. Розсаду полуниці потрібно замочити в розчині органічного добрива Агровастін для активізації росту та зміцнення імунітету рослини.

🌱 Підготовка до посадки:

  • Для цього розчиняємо Агровастін у воді згідно з інструкцією.

  • Замочуємо розсаду на кілька годин у цьому розчині перед висадкою. Це дозволить не тільки підвищити стійкість рослин, але й захистить їх від шкідників.

Такі заходи забезпечують більш стабільний і здоровий розвиток рослин і сприяють їх стійкості до різноманітних шкідників.

•    Забезпечте достатній простір для розтягування. Розмістіть рослини на відстані 40 см один від одного, щоб залишити місце для бігунів, і залиште 90 см між рядами. Полуниця – це розлогі рослини. Саджанці висилають бігуни, які, у свою чергу, висилають свої власні бігуни.
•    Зробіть посадкові ями досить глибокі і широкі, щоб вмістити всю кореневу систему, не згинаючи її. Однак не садіть занадто глибоко! Коріння слід прикрити, але крона повинна бути прямо біля поверхні ґрунту. Дуже ажливо НЕ закопувати крону (центральну бруньку) рослини, інакше вона може загнити. Листя, квіти і плоди повинні знаходитися на світлі і свіжому повітрі. 
•    Щоб їх коріння закріпилося в грунті, під час посадки добре полийте рослини.
•    Також можна виростити полуницю з торішніх бігунів.  
Як вирощувати полуницю
•    Тримайте грядки з полуницями мульчованими, щоб зменшити потребу у воді та вторгнення бур’янів. Будь-який тип мульчі — від чорного пластику до соснової соломи до подрібненого листя — збереже ґрунт вологим, а рослини — чистими. 
•    Будьте уважні до прополки. Прополюйте вручну, особливо в перші місяці після посадки.
•    Волога надзвичайно важлива для полуниці через її неглибоке коріння. Поливайте достатньо, приблизно один дюйм на квадратний фут на тиждень. Рослинам полуниці потрібно багато води, коли розростаються бігунки і квіти, а також наприкінці літа, коли рослини повністю дозрівають і готуються до зимового спокою.
•    Удобрюйте добривом Агровасті для міцного росту. У теплу погоду ягоди дозрівають приблизно через 30 днів після запліднення квітів.
•    У перший рік обривайте квіти, щоб суниці не плодоносили. Якщо їм не дозволити плодоносити, вони витрачатимуть свої запаси їжі на розвиток здорових коренів, що добре. На другий рік урожайність буде значно більшою.
•    У разі потреби видаліть бігункові рослини. Перше і друге покоління дають більшу врожайність. Намагайтеся тримати дочірні рослини на відстані приблизно 10 дюймів один від одного.
•    Укриття для рядків є хорошим варіантом для захисту квітів і плодів від птахів.
Як удобрювати

🌿 Підживлення органічним добривом Агровастін:

  • Першу обробку добривом проводять через 10-14 днів після посадки.

  • Для подальшого підживлення триразово обробляйте листя Агровастіном до цвітіння. Це сприятиме підвищенню стійкості рослин до хвороб та шкідників.

За допомогою Агровастіна, ви зможете не лише покращити ріст рослин, а й захистити полуницю від шкідників, таких як попелиці чи кліщі. Рослини стають стійкими і здоровими, що допомагає уникнути хімічних обробок.

Щоб зрозуміти, як удобрювати полуницю, допомагає зрозуміти, як росте полуниця. Всі рослини полуниці, як правило, мають неглибокі корені. Це означає, що рослина не пускає глибоке коріння. Оскільки коріння ростуть біля поверхні, рослини, як правило, дуже швидко витрачають поживні речовини у верхній частині ґрунту. На відміну від дерева, яке може посилати своє коріння глибоко в землю, щоб знайти додаткові поживні речовини, полуниця застрягла в тому, що їм доступно.
Як визначити, коли полуниці потрібні добрива
Рослини показують кілька підказок, коли їм потрібно добриво. Дізнайтеся, як правильно читати сигнали ваших рослин полуниці. Деякі з цих підказок можуть також вказувати на комах або інші проблеми, тому обов’язково проконсультуйтеся з місцевим садівником або кимось у вашому місцевому садовому центрі, якщо ваші рослини продовжують боротися.
•    Бліде або жовте листя : це може свідчити про те, що рослина полуниці потребує добрива.
•    Без ягід: рослини можуть цвісти, але ягоди не розвиваються, або взагалі не розвиваються.
•    Без квітів: рослини виглядають зеленими і здоровими, але ніколи не цвітуть.
Види добрив для полуниці
Є досить багато варіантів добрив , які чудово підходять для полуниці. Ви можете виявити, що деякі види є більш ефективними, ніж інші, залежно від родючості вашого рідного ґрунту, а також інших умов вирощування.
Агровастін —натуральне органічне добриво з інтернет-магазину agrovastin.com.ua, яке любить полуниця. 
Застосування  органічного добрива АГРОВАСТІН дозволяє:
- підвищити врожай від 15-50%;
- прискорити дозрівання врожаю на 10-12 днів;
- підвищити лежкість зібраного врожаю при зберіганні;
- поліпшити приживлюваність розсади та саджанців при пересадці;
- посилити розвиток кореневої системи рослин і їх дихання;
- підвищити стійкість рослин до несприятливих факторів зовнішнього середовища (посуха, надлишкове перезволоження, заморозки);
- підвищити стійкість рослин до бактеріальних і грибкових захворювань
Дотримуйтесь інструкцій на упаковці.
Коли удобрювати полуницю
Знання того, коли удобрювати полуницю, є запорукою отримання хорошого врожаю. Для досягнення найкращих результатів удобрюйте полуницю ранньою весною, а потім знову восени.
Щойно посаджену полуницю , ви знаєте, що потрібно вносити добрива, якщо листя на рослинах полуниці жовтіє протягом місяця після їх посадки в саду. Якщо ви помітили, що жовтіє, внесіть добриво. Якщо ви вирощуєте полуницю в горщиках , удобрювати її потрібно щомісяця.

Зимовий догляд за полуницями
Рослини полуниці багаторічні. Вони від природи морозостійкі і витримають слабкі морози. Отже, якщо у вашій місцевості м’які зими, догляд не потрібен.
У регіонах, де температура регулярно опускається до двадцяти (по Фаренгейту), полуниця перебуває в стадії спокою. Найкраще забезпечити якийсь зимовий захист:
•    Коли вегетаційний період закінчиться, скошіть або зріжте листя до одного дюйма. Це можна зробити після перших кількох заморозків або коли температура повітря досягне -6°C.
•    Замульчуйте рослини глибиною близько 20см соломою, хвоєю або іншим органічним матеріалом.
•    У ще холодніших регіонах слід додати більше теплоізоляційної мульчі.  
•    Природні опади повинні належним чином підтримувати достатню вологість ґрунту.  
•    Зніміть мульчу ранньою весною, після того як мине небезпека заморозків.
Спробуйте посадити більше одного сорту. Кожен по-різному реагуватиме на умови, і ви матимете насолоду від різних фруктів.
Як збирати полуницю
•    Плоди зазвичай готові до збору через 4-6 тижнів після цвітіння.
•    Збирайте тільки повністю червоні (стиглі) ягоди і збирайте кожні три дні.
•    Зрізайте за стебло; не виривайте ягоду, інакше ви можете пошкодити рослину.
•    Для червневої полуниці урожай триватиме до 3 тижнів. У вас повинно бути багато ягід, залежно від сорту.
Як тільки ви відчуєте смак свіжої домашньої полуниці, вам захочеться ще. І більше. І більше.
Ви знаєте, які вони?
Смачно кожен час.
Може знадобитися деякий спосіб проб і помилок, але як багаторічна полуниця трохи прощає, ніж однорічна їстівна.
І навіть якщо ви не отримаєте великий урожай з першого разу, ви все одно, швидше за все, отримаєте щось солоденьке, щоб перекусити.
Щоб отримати гарний врожай полуниці, її необхідно удобрювати. Органічне добриво Агровастін найкраще підходить для цього.

Висновок

Завдяки органічному добриву Агровастін ви зможете виростити здорову, смачну та безпечну полуницю, яка буде смакувати без пестицидів і шкідників. Використання цього добрива дозволяє:

  • Покращити врожайність та стійкість рослин до хвороб і шкідників.

  • Захистити полуницю від попелиці та інших шкідників без використання хімічних засобів.

  • Отримати органічний і екологічно чистий урожай.

Не бійтеся вирощувати полуницю без хімії – використовуйте Агровастін для здорових і смачних ягід! 🍓🌱

 
 

Коментарі

Написати коментар